середу, 11 листопада 2015 р.

Робота з батьками




Тема: Особиста гігієна
Мета: розповісти учням про ранкові і вечірні гігієнічні процедури; поглибити знання про значення гігієнічних навичок; вчити доглядати за руками; виховувати бажання використовувати набуті гігієнічні навички у повсякденному житті за різних умов.
Обладнання: підручник, друкований зошит, роздатковий матеріал( картки із загадками).
Хід Уроку
I. Організаційний момент
Девіз уроку: Чистота – запорука здоров’я.
II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
Цілу армію одужить
Той, хто з чистотою дружить,
Не страшні йому мікроби
Та від рук брудних хвороби.
Кожен учень гарно знає,
Що йому допомагає
Знаменитий Мийдодір,
Умивальників начальник
І мочалок командир.
О.Чеботарьов
— Хто такий Мийдодір?
— Як ви гадаєте, про що ми говоритимемо на уроці?
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Чи погоджуєтесь ви із думкою, що ваше здоров’я значною мірою залежить від виконання правил особистої гігієни?
— Цих правил слід дотримувати щодня.
— Які це правила, як їх дотримуватись і для чого вони потрібні, ви сьогодні й дізнаєтесь.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 27)
— У давньогрецького бога Ескулапа була донька Гігієя — богиня чистоти і здоров’я. На її честь назвали правила, які допомагають зберегти здоров’я. Це — правила гігієни.
— Розгляньте малюнки на с. 27. Які ви знаєте правила гігієни?
Ти вже знаєш, що чистота — запорука здоров’я. І тому правила особистої гігієни треба виконувати щодня.
Зранку вимий руки, обличчя, шию, вуха. Почисти зуби. Прийми душ. Витрися сухим чистим рушником досуха.
Протягом дня не забувай мити руки після занять фізичними вправами, прогулянки, туалету, перед уживанням їжі тощо.
Увечері перед сном слід умитися, почистити зуби, вимити ноги з милом або помитися під душем.
2. Читання й обговорення вірша К. Чуковського «Мийдодір»
— Чому від хлопчика втекли всі речі?
— Про що кричав йому умивальник?
— Що зробив замазура?
— Чи змінили речі своє ставлення до хлопчика?
— Що прославляє цей вірш?
— Погляньте на ці малюнки, хто на них зображений? Скажіть, хто з цих казкових персонажів дбав про чистоту, а хто ні.  — Маша (З м/ф Маша та Ведмідь) , Буратіно, Мальвіну. Хто з них дбав про гігієну, а хто — ні?
— Щоб бути чистими і охайними, ми виконуємо гігієнічні процедури, або процедури гігієни.
— Які процедури гігієни ви виконуєте щодня?
— Які процедури гігієни ви виконуєте:
 вранці;
 удень;
 ввечері?
3. Бесіда про догляд за руками
— Упродовж дня наші руки багато разів торкаються різних предметів. Так на них потрапляють мікроби, які можуть спричинити різні хвороби.
Складіть розповідь: «Один день з життя моїх рук». Намалюйте про це малюнок.
— Перелічіть ситуації, у яких треба вимити руки.
— Найбільше мікробів накопичується під нігтями. Тому щотижня зрізуй нігті на руках і раз на два тижні — на ногах. Ніколи не гризіть нігті, ще некрасиво і небезпечно, можна захворіти на кишкові хвороби.
— Отже, гігієна — це дотримання правил чистоти, охайності, акуратності. А особиста гігієна — це дотримання правил чистоти, охайності кожною людиною, особою зокрема.
У режимі дня школяра достатній час передбачається для гігієнічних процедур. Особиста гігієна включає вранішній і вечірній туалет, уранішню гімнастику з наступними водними процедурами, переодягання після школи і прогулянок тощо.
4. Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторони розвів,
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки стати.
V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
Робота в групах над загадками ( Розгадати загадку, відгадку зобразити малюнком ).
Картка 1





1. Ти нас, мабуть, знаєш, друже.
Ми тобі потрібні дуже!
З нами вірно ти дружи,
Свої зуби збережи. (Зубна паста і щітка)
     2. Мию чисто — не лінюся.
Вам я завжди знадоблюся. (Мило)


3. Зуби є, рота немає. (Гребінець)






Картка 2

4. Я — м’якенький і завзятий,
Люблю діток витирати. (Рушничок)
5. Як голівку будеш мити —
Не забудь мене налити. (Шампунь)

6. Лежу в кишені і чекаю, рев, бруд нуль і плаксія.
Витру їм потоки сліз, не забуду і про ніс.( Носова хустинка)



Робота в зошитах.
VI. Підсумок уроку
— Які ранкові і вечірні гігієнічні процедури ви знаєте?
— Які правила особистої гігієни ви запам’ятали?
       Отже, щоб бути здоровим, треба щодня бути чистим і охайним, дотримуватись правил гігієни.

    

пʼятницю, 30 жовтня 2015 р.

Урок з української мови в 2 класі

Тема. Позначення м"якості приголосних на письмі буквами і, я, ю, є. Буква "йот", що позначає завжди м"який приголосний звук [й]
Мета. Ознайомити зі способом позначення м"якості приголосних звуків за допомогою букв я,ю,є,і; розвивати вміння правильно вимовлюти і писати слова з м"якими приголосними звуками; розвивати монологічні вміння учнів; удосконалювати навички каліграфічного письма; виховувати любов до природи.
Обладнання. Предметні малюнки, де зображенні тварини, звукові моделі слів, картки із завданням, ребуси.
                                                              Хід уроку
І. Організація класу.
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу на гаймо,
Працювати починаймо!

ІІ. Повторення і закріплення вивченого.
1. Каліграфічна хвилинка
2. Робота біля дошки. (два учні) і на картках "Бліц-контроль". (На дошці)
3. Письмо під диктовку. Підкреслити м"які приголосні.
Рідня, любов, заєць, синє. 
  Запитання учням
- Чим відрізняються букви і звуки?
 - Які бувають букви?
 - А які букви дають нам звуки? Коли це буває?
 - На які 2 групи поділяються всі звуки?
 - Чим відрізняються голосні звуки від приголосних?
 - Чи всі звуки важливі?
-На сьогоднішньому уроці ми закріпимо знання про звуки, про м"якість приголосних звуків. 
 - Чим на письмі позначається м"якість приголосних?
 - Яка буква завжди позначає м"який приголосний звук?
4. Робота з картками.
               Картка 1                                         Картка 2                        

 Доберіть і запишіть споріднені слова до слова ліс. Поставте наголос у словах.   
 Доберіть і запишіть споріднені слова до слова лінь. Поставте наголос у словах.

1. Запишемо речення під диктовку.
Білий день дарує білу ласку
І розповідає білу казку.
 - Підкресліть м"які приголосні звуки.
2. Експерти перевіряють роботу виконану на дошці. 

5. До малюнків із зображенням тварин знайти звукові схеми

   -  
      -  
     =


Лисиця

- =
=


Зайці

-   -
=   =
Ведмідь

-
= =


Заєць


















ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота за підручником.
 1.Вправа 145 строрінка 52. (Усно)
2. Робота над правилом на сторінці 52.
3. Вправа 146 сторінка 53.
4. Вправа 147 сторінка 53. Самостійно. Бесіда про бережне ставлення до природи.

ІV. Фізкультхвилинка під музичний супровід.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Розумова гімнастика.
1.Знайдіть зайве слово.
Зима, літо, осінь, ніч, весна.
Кіт, гадюка, ягідка, пташка, лисиця.
2.Розгадайте ребуси.
3.Робота над виконанням завдань у друкованому зошиті сторінка 32.

VI. Підсумок уроку.
VII.Домашнє завдання.
Робочий зошит вправа 96 сторінка 34.
























вівторок, 24 березня 2015 р.

Урок на тему : "Літера Щ,щ, позначення нею на письмі звукосполучення [шч]",Бесіда на тему:"Наша Батьківщина"

Мета. Ознайомити дітей з буквою Щщ, та її звуковим значення. Розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів,зв'язне мовлення. Виховувати любов до батьківщини.

Обладнання. Бквар, супутник букваря, склади-блискавки, карта України, фішки для моделювання слів.

Хід уроку
І. Організаційний момент
- Який настрій візьмемо з собою на урок?
- Як будемо працювати?
ІІ. Актуалізація опрних знань учнів.
Сьогодні буквочка нова
До класу нашого прийшла,
З собою вісточку вона
Про край чудовий принесла.
У тім краю сіяє сонце,
Цвіте калина під віконцем.
Співає пісню соловей - 
Розвеселяє всіх людей.
І спровіщає журавель
Про синь морів, красу земель.(Показ літери Щ на квітковій абетці)
- Що це за буква? Про який край вона нам хоче розповісти?
- Щоб дізнатися про це, потрібно виконати завдання записані на аркушах.
1. Склади модель
2. Знайди літеру
3. Упіймай звук
4. Прочитай склади 
5. Запам'ятай слова

"Гра мікрофон"
- На уроці діти повинні бути - уважними, кмітливими ...
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Робота над темою.
1. Складіть модель слова відгадавши загадку.
Він скрізь: у полі і в саду,
А в дім не попаде.
І я тоді лиш з дому йду,
Коли іже він не йде. (ДОЩ)
- Викладіть це слово фішками, та з розрізних літер. Увага! В українській мові для позначення звуко-сполучення [шч] є літера Щ.
Графічне сприймання букви.
Буква Щ сказала Ш:
Ти стрибаєш, як лоша.
Я на тебе дуже схожа,
Хоч стрибати так не можу.
-А відгадка тут проста:
-Я з хвостом, ти - без хвоста.
Робота в друкованому зошиті з читання.
2. Знайди літеру
- Де у касі букв живе літера Щ? Які букви її сусіди?
Дидактична гра " Упіймай звук"
Щітка щітці говорила:
"Я щоранку щось робила".
Щітка щітці відказала:
" Ти щоранку міцно спала "
Щоб дві щітки не сварились
Ми раненько пробудились.
Одна вікна промиває,
Інша килим вичищає.
Гра " Хто більше запам'ятає слів із звуком "шч""
Щодня щасливі наші діти 
Щебечуть наче пташенята.
Як любить їх найкраще в світі
Вкраїнська Батьківщина-мати.
ІV.Робота за букварем та супутником букваря над текстом " Наша Батьківщина "

1.Словникова робота
 - Чи знаєте ви, що означає слово Батьківщина?
Бесіда за прочитаними текстами.
 - А як називається наша Батьківщина?
    Фізкульхвилинка.
2.Читання  складів-блискавок.
3.Робота з картою України.
 - Які кольори ви бачите на карті? Чи знаєте ви, що вони означають? Відгадайте загадку.
                Синя стрічка блищить,
                Щось тихенько гомонить
                І біжить собі, біжить,
                Не зупиниться й на мить.(РІЧКА)

                Навколо вода, а з питвом біда.(МОРЕ)


(Показ морів, річок,міст на карті )

V.Складання асоціативного куща до слова Батьківщина.





 - Отже, Батьківщина - мирна країна. Її народи хочуть жити в мирі і злагоді. Всі ці бажання українців відображенні в Державному прапорі. Блакитний колір - це колір води, чистого неба, це символ миру. Жовтий колір - колір сонця, без промінців якого, немає життя на землі, це колір пшениці, зерна і хліба.

   Вивчення вірша.
Ми - діти великої України,
Доньки, сини своєї родини!
Ми обіцяємо край зберігати
І Батьківщину свою шанувати.
VІ. Підсумок уроку.