пʼятницю, 30 жовтня 2015 р.

Урок з української мови в 2 класі

Тема. Позначення м"якості приголосних на письмі буквами і, я, ю, є. Буква "йот", що позначає завжди м"який приголосний звук [й]
Мета. Ознайомити зі способом позначення м"якості приголосних звуків за допомогою букв я,ю,є,і; розвивати вміння правильно вимовлюти і писати слова з м"якими приголосними звуками; розвивати монологічні вміння учнів; удосконалювати навички каліграфічного письма; виховувати любов до природи.
Обладнання. Предметні малюнки, де зображенні тварини, звукові моделі слів, картки із завданням, ребуси.
                                                              Хід уроку
І. Організація класу.
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу на гаймо,
Працювати починаймо!

ІІ. Повторення і закріплення вивченого.
1. Каліграфічна хвилинка
2. Робота біля дошки. (два учні) і на картках "Бліц-контроль". (На дошці)
3. Письмо під диктовку. Підкреслити м"які приголосні.
Рідня, любов, заєць, синє. 
  Запитання учням
- Чим відрізняються букви і звуки?
 - Які бувають букви?
 - А які букви дають нам звуки? Коли це буває?
 - На які 2 групи поділяються всі звуки?
 - Чим відрізняються голосні звуки від приголосних?
 - Чи всі звуки важливі?
-На сьогоднішньому уроці ми закріпимо знання про звуки, про м"якість приголосних звуків. 
 - Чим на письмі позначається м"якість приголосних?
 - Яка буква завжди позначає м"який приголосний звук?
4. Робота з картками.
               Картка 1                                         Картка 2                        

 Доберіть і запишіть споріднені слова до слова ліс. Поставте наголос у словах.   
 Доберіть і запишіть споріднені слова до слова лінь. Поставте наголос у словах.

1. Запишемо речення під диктовку.
Білий день дарує білу ласку
І розповідає білу казку.
 - Підкресліть м"які приголосні звуки.
2. Експерти перевіряють роботу виконану на дошці. 

5. До малюнків із зображенням тварин знайти звукові схеми

   -  
      -  
     =


Лисиця

- =
=


Зайці

-   -
=   =
Ведмідь

-
= =


Заєць


















ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота за підручником.
 1.Вправа 145 строрінка 52. (Усно)
2. Робота над правилом на сторінці 52.
3. Вправа 146 сторінка 53.
4. Вправа 147 сторінка 53. Самостійно. Бесіда про бережне ставлення до природи.

ІV. Фізкультхвилинка під музичний супровід.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Розумова гімнастика.
1.Знайдіть зайве слово.
Зима, літо, осінь, ніч, весна.
Кіт, гадюка, ягідка, пташка, лисиця.
2.Розгадайте ребуси.
3.Робота над виконанням завдань у друкованому зошиті сторінка 32.

VI. Підсумок уроку.
VII.Домашнє завдання.
Робочий зошит вправа 96 сторінка 34.