вівторок, 24 березня 2015 р.

Урок на тему : "Літера Щ,щ, позначення нею на письмі звукосполучення [шч]",Бесіда на тему:"Наша Батьківщина"

Мета. Ознайомити дітей з буквою Щщ, та її звуковим значення. Розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів,зв'язне мовлення. Виховувати любов до батьківщини.

Обладнання. Бквар, супутник букваря, склади-блискавки, карта України, фішки для моделювання слів.

Хід уроку
І. Організаційний момент
- Який настрій візьмемо з собою на урок?
- Як будемо працювати?
ІІ. Актуалізація опрних знань учнів.
Сьогодні буквочка нова
До класу нашого прийшла,
З собою вісточку вона
Про край чудовий принесла.
У тім краю сіяє сонце,
Цвіте калина під віконцем.
Співає пісню соловей - 
Розвеселяє всіх людей.
І спровіщає журавель
Про синь морів, красу земель.(Показ літери Щ на квітковій абетці)
- Що це за буква? Про який край вона нам хоче розповісти?
- Щоб дізнатися про це, потрібно виконати завдання записані на аркушах.
1. Склади модель
2. Знайди літеру
3. Упіймай звук
4. Прочитай склади 
5. Запам'ятай слова

"Гра мікрофон"
- На уроці діти повинні бути - уважними, кмітливими ...
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Робота над темою.
1. Складіть модель слова відгадавши загадку.
Він скрізь: у полі і в саду,
А в дім не попаде.
І я тоді лиш з дому йду,
Коли іже він не йде. (ДОЩ)
- Викладіть це слово фішками, та з розрізних літер. Увага! В українській мові для позначення звуко-сполучення [шч] є літера Щ.
Графічне сприймання букви.
Буква Щ сказала Ш:
Ти стрибаєш, як лоша.
Я на тебе дуже схожа,
Хоч стрибати так не можу.
-А відгадка тут проста:
-Я з хвостом, ти - без хвоста.
Робота в друкованому зошиті з читання.
2. Знайди літеру
- Де у касі букв живе літера Щ? Які букви її сусіди?
Дидактична гра " Упіймай звук"
Щітка щітці говорила:
"Я щоранку щось робила".
Щітка щітці відказала:
" Ти щоранку міцно спала "
Щоб дві щітки не сварились
Ми раненько пробудились.
Одна вікна промиває,
Інша килим вичищає.
Гра " Хто більше запам'ятає слів із звуком "шч""
Щодня щасливі наші діти 
Щебечуть наче пташенята.
Як любить їх найкраще в світі
Вкраїнська Батьківщина-мати.
ІV.Робота за букварем та супутником букваря над текстом " Наша Батьківщина "

1.Словникова робота
 - Чи знаєте ви, що означає слово Батьківщина?
Бесіда за прочитаними текстами.
 - А як називається наша Батьківщина?
    Фізкульхвилинка.
2.Читання  складів-блискавок.
3.Робота з картою України.
 - Які кольори ви бачите на карті? Чи знаєте ви, що вони означають? Відгадайте загадку.
                Синя стрічка блищить,
                Щось тихенько гомонить
                І біжить собі, біжить,
                Не зупиниться й на мить.(РІЧКА)

                Навколо вода, а з питвом біда.(МОРЕ)


(Показ морів, річок,міст на карті )

V.Складання асоціативного куща до слова Батьківщина.





 - Отже, Батьківщина - мирна країна. Її народи хочуть жити в мирі і злагоді. Всі ці бажання українців відображенні в Державному прапорі. Блакитний колір - це колір води, чистого неба, це символ миру. Жовтий колір - колір сонця, без промінців якого, немає життя на землі, це колір пшениці, зерна і хліба.

   Вивчення вірша.
Ми - діти великої України,
Доньки, сини своєї родини!
Ми обіцяємо край зберігати
І Батьківщину свою шанувати.
VІ. Підсумок уроку.