середа, 11 листопада 2015 р.
Тема: Особиста гігієна
Мета: розповісти
учням про ранкові і вечірні гігієнічні процедури; поглибити знання про значення
гігієнічних навичок; вчити доглядати за руками; виховувати бажання
використовувати набуті гігієнічні навички у повсякденному житті за різних умов.
Обладнання: підручник, друкований зошит, роздатковий матеріал(
картки із загадками).
Хід Уроку
I. Організаційний момент
Девіз уроку: Чистота – запорука здоров’я.
II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної
діяльності
Цілу армію одужить
Той, хто з чистотою дружить,
Не страшні йому мікроби
Та від рук брудних хвороби.
Кожен учень гарно знає,
Що йому допомагає
Знаменитий Мийдодір,
Умивальників начальник
І мочалок командир.
О.Чеботарьов
— Хто такий Мийдодір?
— Як ви гадаєте, про що ми говоритимемо на уроці?
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Чи погоджуєтесь ви із думкою, що ваше здоров’я
значною мірою залежить від виконання правил особистої гігієни?
— Цих правил слід дотримувати щодня.
— Які це правила, як їх дотримуватись і для чого вони
потрібні, ви сьогодні й дізнаєтесь.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 27)
— У давньогрецького бога Ескулапа була донька Гігієя —
богиня чистоти і здоров’я. На її честь назвали правила, які допомагають
зберегти здоров’я. Це — правила гігієни.
— Розгляньте малюнки на с. 27. Які ви знаєте правила
гігієни?
Ти вже знаєш, що чистота — запорука здоров’я. І тому
правила особистої гігієни треба виконувати щодня.
Зранку вимий руки, обличчя, шию, вуха. Почисти зуби.
Прийми душ. Витрися сухим чистим рушником досуха.
Протягом дня не забувай мити руки після занять
фізичними вправами, прогулянки, туалету, перед уживанням їжі тощо.
Увечері перед сном слід умитися, почистити зуби,
вимити ноги з милом або помитися під душем.
2. Читання й обговорення вірша К. Чуковського
«Мийдодір»
— Чому від хлопчика втекли всі речі?
— Про що кричав йому умивальник?
— Що зробив замазура?
— Чи змінили речі своє ставлення до хлопчика?
— Що прославляє цей вірш?
— Погляньте на ці малюнки, хто на них зображений?
Скажіть, хто з цих казкових персонажів дбав про чистоту, а хто ні. — Маша (З м/ф Маша та Ведмідь) , Буратіно,
Мальвіну. Хто з них дбав про гігієну, а хто — ні?
— Щоб бути чистими і охайними, ми виконуємо гігієнічні
процедури, або процедури гігієни.
— Які процедури гігієни ви виконуєте щодня?
— Які процедури гігієни ви виконуєте:
вранці;
удень;
ввечері?
3. Бесіда про догляд за руками
— Упродовж дня наші руки багато разів торкаються
різних предметів. Так на них потрапляють мікроби, які можуть спричинити різні
хвороби.
Складіть розповідь: «Один день з життя моїх рук».
Намалюйте про це малюнок.
— Перелічіть ситуації, у яких треба вимити руки.
— Найбільше мікробів накопичується під нігтями. Тому
щотижня зрізуй нігті на руках і раз на два тижні — на ногах. Ніколи не гризіть
нігті, ще некрасиво і небезпечно, можна захворіти на кишкові хвороби.
— Отже, гігієна — це дотримання правил чистоти,
охайності, акуратності. А особиста гігієна — це дотримання правил чистоти,
охайності кожною людиною, особою зокрема.
У режимі дня школяра достатній час передбачається для
гігієнічних процедур. Особиста гігієна включає вранішній і вечірній туалет,
уранішню гімнастику з наступними водними процедурами, переодягання після школи
і прогулянок тощо.
4. Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторони розвів,
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки стати.
V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
Робота в групах над загадками
( Розгадати загадку, відгадку зобразити малюнком ).
Картка 1
|
|
1.
Ти нас, мабуть, знаєш, друже.
Ми
тобі потрібні дуже!
З
нами вірно ти дружи,
Свої
зуби збережи. (Зубна паста і щітка)
|
|
2. Мию чисто — не лінюся.
Вам я завжди знадоблюся. (Мило)
|
|
3. Зуби є, рота немає. (Гребінець)
|
|
Картка 2
|
|
4.
Я — м’якенький і завзятий,
Люблю
діток витирати. (Рушничок)
|
|
5.
Як голівку будеш мити —
Не
забудь мене налити. (Шампунь)
|
|
6.
Лежу в кишені і чекаю, рев, бруд нуль і плаксія.
Витру
їм потоки сліз, не забуду і про ніс.( Носова хустинка)
|
|
Робота в зошитах.
VI. Підсумок уроку
— Які ранкові і вечірні гігієнічні процедури ви
знаєте?
— Які правила особистої гігієни ви запам’ятали?
— Отже, щоб бути
здоровим, треба щодня бути чистим і охайним, дотримуватись правил гігієни.
Підписатися на:
Дописи (Atom)