вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Мета: пояснити учням, як утворюється вітер; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, вміння робити узагальнення та висновки; продовжити екологічне виховання.
Підручник:Грущинська I.В. Природознавство. 3 клас, — К.: Освіта, 2013. — 176 с.
Хід уроку. 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
—  Як змінюється стан повітря підчас нагрівання й охолодження?
—  Чому рослини не замерзають під снігом?
—  З чого складається повітря?
—  Що потрібно організмам для життя?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтеся про виникнення вітру.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за п ідручн и ком (с. 34-35)
—  Пригадайте! Як відбувається нагрівання й охолодження повітря? Як утворюється вітер?
—  Що розповіли про повітря Повітряні Дракончики?
—  Отже, повітря весь час рухається над поверхнею Землі. Тепле повітря піднімається вгору. На його місце переміщається холодне повітря.
Рух повітря — це вітер. Вітер буває різної сили: слабкий, помірний, сильний, дуже сильний.
—  Розгляньте схему на с. 34.
—  Розкажіть, як виникає вітер?
—  Відгадайте загадки.
•   Літає, а не горобець.
•   Без рук, без ніг, а двері відчиняє.
•   Рукавом махнув — дерева нагнув.
—  Які інші загадки про вітер ви знаєте?
•   Невидимий дух зірвав капелюх. (Вітер)
•   Прийшов хтось тай узяв щось,
Я біг би за ним — не знаю, за ким. (Вітер)
—  Розгляньте картини у художній галереї Матінки Природи.
—  Яке явище природи зображене на картинах Володимира Куша?
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Визначення сили вітру за художніми описами
• Тихо, тихо вітер віє,
Із травою гомонить. (Слабкий)
Олександр Олесь
•   Ох, яка лиха година: Вітер виє. завиває.
Розходилась хуртовина.Снігом вікна укриває. (Дуже сильний)
Олена Пчілка
•   По діброві вітер віє. Гуляє пополю.
Край дороги гне тополю До самого долу. (Сильний)
Тарас Шевченко
•   Тепляк дмухнув, Крилом махнув.
По бороді лоскочеться. (Помірний)
Леонід Глібов
•   Легенький вітерець подихає з теплого краю, перебігає з нивки на нивку, живить, освіжає кожну билинку... І ведуть вони між собою тиху-таємну розмову: чутно тільки шелест жита, травиці. (Слабкий)
Панас Мирний
•   Плине білий човник, вітер ледве дише, ледве повіває. (Слабкий)
Леся Українка
2.     Робота в парі
—  Використовуючи різноманітні джерела інформації, підготуйте розповідь про різні види вітрів.
3.    Робота в групах
—  Використовуючи різноманітні джерела інформації, розповіді батьків, бабусь, дідусів, підготуйте презентацію про те, як людина використовувала силу вітру в давнину і як вона робить це тепер.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу на с. 35.
—  Про що ви дізналися на сьогоднішньому уроці? (Повітря нагрівається від земної поверхні. Над суходолом повітря нагрівається й охолоджується швидше, ніж над водною поверхнею. Вітер — це направлений рух повітря.)
—  Що таке вітер?
—  Які бувають вітри?
—  Розкажіть, що ви знаєте про урагани та смерчі.
—  Чому люди вивчають вітер? Як вони використовують його силу?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С 34-35. 



Немає коментарів:

Дописати коментар